1

جلوگیری از بی انضباطی مالی شهرداری

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، گفت: تصویب لایحه متمم بودجه از گرایش شهرداری به عدم انضباط مالی جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش مهر، سید حسن رسولی در جریان بررسی لایحه متمم بودجه سال ۹۸، اظهار کرد: شورای شهر تهران در بودجه مصوب سال ۹۸ به شهرداری تهران اجازه داد با استفاده از اختیارات کمیته تخصیص ۱۰ درصد بودجه مصوب یعنی مبلغ ۱,۸۲۰ میلیارد تومان را جا به جا کند.

وی با بیان اینکه باید شفافیت و تحقق پذیری قابل تامین به تمام مصوبات ما باشد، افزود: در جدول منابع و مصارف برنامه پنج ساله سوم مصوب شورا، درآمد شهرداری تهران ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تعیین شده و این یعنی شهرداری به طور متوسط باید سالانه ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد. بر اساس لایحه متمم بودجه ۵ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان از این بودجه تامین شده و همچنان نسبت به جدول برنامه پنج ساله، کسری داریم.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۸ به صورت انقباضی بسته شده است، اظهار کرد: در حال حاضر بر اساس گزارش درآمد و هزینه‌های خزانه‌داری ۹۹ درصد از این بودجه محقق شده است. با توجه به افزایش بی‌سابقه در هزینه نگهداشت و توسعه شهر، کارگروه مشترکی با چند کمیته تشکیل شد تا به این منابع جدید رسیدگی کند.

رسولی با بیان اینکه در دوره جدید موفق شدیم میزان درآمدهای پایدار شهرداری را از ۱۹ درصد به ۴۹ درصد افزایش دهیم، گفت: تصویب لایحه متمم بودجه از گرایش شهرداری به عدم انضباط مالی جلوگیری خواهد کرد. همچنین موجب می‌شود تا بر اساس تقویم زمانی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه در لایحه متمم ۹۰۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس در نظر گرفته شده است، گفت: اینگونه اعلام نشود که لایحه متمم تنها برای حقوق و دستمزد است بلکه برای نگهداشت شهر، دیون شهرداری و هزینه‌های جاری و اجرایی است.