1

میانگین خرید ماهانه هر خانواده تهرانی از میادین چقدر است؟

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران از روند افزایشی تعداد مشتریان و میزان خرید از میادین میوه و تره بار در ماه‌های ابتدایی سال 99 خبر داد و گفت: در حال حاضر، میزان خرید در میادین از یک میلیون نوبت در روز فراتر رفته، ضمن اینکه میزان عرضه انواع محصولات در این مراکز نیز روزانه از 4 هزار تُن عبور کرده است.

به گزارش گروه شهری آوای جامعه ، سید سعید راد با اعلام اینکه روزانه بیش از 4 هزار تُن انواع میوه، سبزیجات و صیفی‌جات، لبنیات، مرغ و تخم مرغ و مواد پروتئینی در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود، افزود: ماهانه 120 هزار تُن انواع محصولات مورد نیاز شهروندان در میادین عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر خانواده تهرانی به طور میانگین ماهانه 40 کیلوگرم ارزاق و مایحتاج مصرفی خود را از میادین میوه و تره بار تامین می‌کند، اظهار داشت: بیش از نیمی از میوه و تره بار و بیش از یک سوم محصولات پروتئینی مورد نیاز شهروندان تهرانی در میادین عرضه می‌شود که این سهم روز به روز بیشتر می‌شود.

راد با بیان اینکه میادین میوه و تره بار به عنوان بزرگ‌ترین شبکه عرضه محصولات کشاورزی و مواد غذایی کشور، از جایگاه انکارناپذیری در تامین میوه و تره بار و محصولات مورد نیاز مردم تهران برخوردار است، تصریح کرد: استقبال روزافزون شهروندان تهرانی از این مراکز، نشان‌دهنده افزایش نقش میادین در سبد خرید خانواده‌هاست.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر اینکه 245 میدان و بازار میوه و تره بار، هفت روز هفته پذیرای شهروندان هستند، خاطرنشان کرد: البته علاوه بر این، 4 مرکز عمده فروشی مواد پروتئینی در میادین بهمن، پیروزی، آزادی و بعثت و 3 مرکز عرضه بهداشتی دام در مناطق 4، 15 و 18 به صورت تخصصی به تامین نیازهای شهروندان اختصاص دارند.